אישור לקנאביס רפואי

פעם קנאביס נחשב לסם לכל דבר, כיום, המצב החל להשתנות. אין ספק כי לעומת המצב שהיה קיים לפני עשור, הרבה יותר מטופלים מצליחים לקבל כיום אישור לקנאביס רפואי. משרד הבריאות עדין מחשיב את הקנאביס בתור סם מסוכן ולא בתור תרופה, אולם אי אפשר להתעלם מהנתונים. אפילו הרופאים מסכימים כי במצבים רפואיים מסוימים, זה עשוי להיות פתרון משנה חיים, מקל על סימפטומים פיזיים ואפילו רגשיים. 

האם כל אחד יכול לקבל אישור 

שלא כמו תרופות מרשם, לא מספיק לקבל המלצה לשימוש בקנאביס רפואי. לא ניתן לקחת אישור לקנאביס רפואי ופשוט לגשת לרוקח, לפחות לא בשלב זה. קבלת האישור מותנית בכך שהמטופל (או המטופלת) קיבלו טיפול מוכר או סדרת טיפולים מוכרים, תרופות מרשם או פרוצדורות רפואיות, ללא הטבה או השפעה מספקת. 

מי צריך לחתום על בקשה 

על מנת לקבל אישור לקנאביס רפואי, רופא בעל מומחיות במחלה הספציפית יצטרף לחתום על כך שהוא ממליץ. משרד הבריאות או גורם מטעמו לא יאשר בקשה של מטופל, ללא המלצת רופא וללא בחינת היסטוריה רפואית. למשל, מטופל הסובל ממחלת כאב, יוכל לצרף אישור שניתן על ידי רופאי מרפאת כאב. מומחים של מערכת העיכול יוכלו להמליץ על קנאביס לטיפול בקוליטיס ומחלות מעי דלקתיות אחרות. פסיכיאטר או נוירולוגים יוכלו להמליץ לחולים הסובלים מסימפטומים בתחומי התמחותם. 

תוך כמה זמן צריך לחדש את האישור 

על פי רוב, אישור לקנאביס רפואי ניתן לפרק זמן מוגבל. בהתאם למחלה ולתסמינים, האישור עשוי להינתן לפרק זמן של 3 או שישה חודשים. בחלק מהמצבים הרפואיים, לאחר פרק זמן שבו בוחנים את ההטבה וההקלה בסימפטומים הרלוונטיים, יאושר השימוש לפרק זמן ארוך יותר לפני ביקורת נוספת, קבלו סיוע מארגון צמחים לתרופה בכל הקשור לנ"ל..