מה הסכנות בצריכת אבקות חלבון

מה הסכנות בצריכת אבקות חלבון

אבקת חלבון זהו תוסף תזונה שמקבל הרבה אהדה ציבורית. מדובר בתוסף שמחולל פלאות במיוחד בקרב הספורטאים, אך לא רק. אנחנו מוצאים כי גם בקרב אנשים רגילים מהשורה יש כאלה הצורכים את אבקת החלבון מסיבות שונות והם בהחלט נהנים משדרוג באיכות החיים. אך לפני שהדבר הופך להיות לסחף ציבורי, חשוב לעצור ולבדוק האם באבקת החלבון יש רק תועלת? האם אין בצריכה של אבקת החלבון כל בעיה ואפשר לצרוך את המוצר באופן חופשי?

אז זהו שזה לא כל כך פשוט. יש בהחלט בעיה לצרוך באופן חופשי ללא חשבון את אבקת החלבון וחשוב לדעת את הדבר.

אבקת חלבון – אסור להגזים!

אז נכון אבקות חלבון All in זהו תוסף חיוני עבור כל אחד מאתנו ובמיוחד עבור ספורטאים או מתאמנים שרוצים להשפיע על מסת השריר. אך חשוב לדעת כי לאבקת החלבון יש גם חסרונות.

אם לא נכיר אותם ולא נהיה מודעים אליהם, אנחנו עשויים למצוא את עצמנו ניזוקים בעקבות הצריכה המוגברת והבלתי אחראית של אבקת החלבון.

חומרים מזיקים

חשוב לדעת כי ישנן אבקות חלבון המכילות בין היתר גם חומרים מזיקים. סטרואידים ועוד חומרים שונים שאף אחד מאתנו לא היה רוצה להכניס לפה ובמיוחד לא כמוצר בריאות או תוסף מזון.

צריכה מוגזמת

מלבד הבעיה בהרכבים הבעייתיים של אבקת החלבון המסוימות, גם במוצרים שם אין את התוספות המזיקות והמיותרות, עדיין ישנה הבעייתיות של צריכה מוגזמת. למרות שמדובר בחלבון שזה למעשה אחד מאבני הבניין של גוף, עדיין אסור להגזים בצריכה בלתי מבוקרת. העומס הנוצר על הכליות לצורך פירוק החלבון עשוי להוביל לפגיעה קשה ואף אחד לא רוצה שדבר כזה יקרה.

נעשו מחקרים רבים על הנושא של צריכת החלבון ביחס להשפעה שלו על הגוף והתברר כי הצריכה המוגזמת משפיעה גם על מערכת השלד. כיו אפשר להאשים את צריכת החלבון המוגזמת שמשפיעה על מחלת אוסטאופורוזיס. כלומר על בריחת סידן מהעצמות.

אמנם קיימת ההוראה ליטול בנוסף לאבקת החלבון של Allinpro גם סידן. אך הבעיה היא שלא כולם יודעים על ההוראה הזו ומובן שלא כולם מקיימים אותה.

אז טלו את התוסף אך היו ערניים!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי ויסמן

נטלי ויסמן

לאחר שנים שעסקה בתחום הפיננסי, החליטה נטלי
שזה הזמן לעסוק במה שהיא באמת אוהבת, מאמנת ספורט אישית.

לא כדאי לכם לפספס ...

ספורט

כיצד ניתן להעלות את המודעות לסוגי ספורט שונים?

אין ויכוח היום בקרב מומחים ואנשי מקצוע, שפעילות גופנית היא דבר חשוב וחיוני לגוף ולנפש. לכן יש גם ניסיון לעלות את המודעות לסוגי ספורט שונים ולפעילות ספורטיבית, בקרב צעירים ומבוגרים. השאלה היא, כיצד אפשר לעשות את זה בצורה נכונה שתמשוך

קרא עוד »
רענון עזרה ראשונה למאמנים

רענון עזרה ראשונה למאמנים

חדרי כושר מלאים במכשירי ספורט גדולים ומורכבים, כך שמצד אחד המתאמנים יכולים ליהנות מאימון איכותי ואפקטיבי עם מיטב הציוד – אך מצד שני הם גם חשופים לפציעות וסכנות ממשיות העלולות להתרחש כתוצאה מהשימוש במכשירים כאלו. האחראים לשלומם ובטיחותם של המתאמנים

קרא עוד »
פרוביוטיקה - מחזירים את האיזון לגוף

פרוביוטיקה – מחזירים את האיזון לגוף

המושג 'פרוביוטיקה' מתייחס אל הדרך להכניס אל הגוף חיידקים ידידותיים שמטרתם לתמוך (בדרך כלל) בכול מערכות הגוף. פעולה כזאת נועדה בעיקר לספק פעילות נכונה של מערכת העיכול. כיום משתמשים בפרוביוטיקה מגוון רחב של אנשים בגילים שונים ובמצבים בריאותיים שונים, משום

קרא עוד »