האם יש תרופה לאוטיזם?

כל מי שמאובחן כמי שנמצא על רצף האוטיזם מתמודד עם לקויות שונות שמגיעות לידי ביטוי בחיי היום יום ושל בני המשפחה שלו. היות ומדובר על תופעות משמעותיות מאוד מנסים למצוא את הדרך לספק מענה ולהועיל ככל האפשר למי שמתמודד עם התופעה. עד היום הומלץ להורים לאחר שילדם אובחן באוטיזם על טיפול התנהגותי. מדובר על טיפול שמורכב על ידי אנשי מקצוע שונים (כמו טלי אנגור) אשר כל אחד מהם מציע את הטיפול במסגרת התחום המקצועי שלו. התוצאות בהחלט מעודדות ויש שיפור ניכר במצב של הילדים המטופלים. אך אי אפשר לומר שניתן להעלים לחלוטין את הלקות הזו. זו הסיבה שיש ניסיונות לאתר תרופות וטיפולים נוספים שיביאו עמם בשורה של ממש לספקטרום האוטיסטי.

האם יש תרופות לאוטיזם?

ניתן לומר כי הטיפול המומלץ והרווח הוא טיפול התנהגותי או טיפול בשיטת C.A.T קראו אודותיו באתר https://tali-angor.com. כמו כן יש שימליצו על טיפול ברפואה משלימה. לגבי תרופות לאוטיזם יש לציין כי בעבר לא עשו שימוש בתרופות. אם כי בשנים האחרונות יש שממליצים על שימוש בקנאביס רפואי שיוכל להביא תועלת לאוטיזם. כמו כן חברות תרופות משקיעות משאבים רבים בפיתוח תרופות שיש בכנפיהן בשורה. מדובר על תרופה שנועדה לטפל במוח האנושי ולמנוע ממנו פעילות בלתי רצויה שמאפיינת את הספקטרום האוטיסטי. לדוגמה חזרתיות ותחומי עניין מצומצמים מאוד.

התאמה מקסימלית לתוצאות מיטביות

זה עצוב, אך אי אפשר לומר שיש מי שאובחן על רצף האוטיזם שהצליח לבטל ולמחוק את האבחון שהוא קיבל. זו לקות של ממש שמלווה את האדם לכל ימי חייו. אם כי חשוב לזכור כי טיפול אינטנסיבי בשנות החיים הראשונות הוא חשוב מאוד שכן ככל שמספיקים לאמן את המטופל ולהקנות לו דפוסי התנהגות תקינים, כך הוא יוכל לסגל לעצמו את ההתנהגות הזו כדרך חיים. זו הסיבה בגינה משקיעים משאבים רבים בטיפולים עד גיל שלוש. מדובר על שנים שנחשבות לחלון הזדמנויות בו ניתן להקנות לילד התנהגויות תקינות וללמד אותו כיצד לנהל את החיים למרות הלקות המשמעותית שמלווה אותו. התוצאות בהחלט מוכיחות את עצמן ומאפשרות לילדים להתקדם משמעותית.